Vacature projectleider leerondersteuning (50% of 100%)

06 januari 2021

Ben je pedagogisch begeleider, nascholer, leraar of neem je een coördinerende functie op in je school? Heb je een brede interesse in goed onderwijs en een krachtige leeromgeving? Wil je meewerken aan kwaliteitsvol onderwijs dat het maximum haalt uit alle leerlingen? Wil je deel uitmaken van een dynamisch team dat instaat voor de ondersteuning van katholieke scholen op pedagogisch en didactisch vlak voor fase 0 en fase 1? Dan is deze vacature misschien wel iets voor jou

De pedagogische begeleidingsdienst van Katholiek Onderwijs Vlaanderen zoekt een gedreven collega om aan de slag te gaan als

Projectleider leerondersteuning (50% of 100%)

Je opdracht

Tot jouw opdracht behoort

 • het geheel van het project leerondersteuning coördineren en de implementatie ervan opvolgen;
 • het ondersteunen van de begeleiders leerondersteuning met een specifieke expertise vanuit een de visie op goed onderwijs/krachtige leeromgeving en een grondig inzicht in de toepassing van het vademecum zorgbreed en kansenrijk onderwijs met als doel het maximum te halen uit alle leerlingen; op korte termijn ook in functie van het remediëren van leerachterstand omwille van covid-19;
 • het effect tot op de klasvloer van specifieke en generieke ondersteuningsinitiatieven in kaart brengen in functie van het niveau-overschrijdend uitwisselen van goede praktijken en het vak-/leergebiedoverschrijdend leren van elkaar faciliteren;
 • het coördineren van niveau-overschrijdend uitwisselen van goede praktijken en het vak-/leergebiedoverschrijdend leren van elkaar;
 • het algemeen en specifiek versterken van leraren in het werken vanuit een krachtige leeromgeving/goed onderwijs (met focus op differentiatie, brede evaluatie en remediëring (en andere redelijke aanpassingen);
 • netwerken voor betrokken leraren en/of middenkader ondersteunen en/of faciliteren;
 • professionalisering voor leraren organiseren;
 • vragen vanuit het onderwijsveld (directeurs, leraren) beantwoorden/ondersteunen;
 • aan leraren en teams onderwijsinnovaties op het vlak van remediëring, fase 0 en fase 1 aanreiken;
 • kijkwijzers en methodieken voor de ondersteuning en begeleiding van leraren en scholen helpen ontwikkelen;
 • Vlaanderenbreed overleg rond leerondersteuning faciliteren en vormgeven.

Je profiel

Wil je de dienstverlening aan onze scholen mee waarmaken en deel uitmaken van ons team, dan verwachten wij dat je

 • over een relevant diploma en pedagogisch bekwaamheidsbewijs beschikt;
 • ruime onderwijservaring hebt op pedagogisch en didactisch vlak met praktijkervaring;
 • ruime ervaring hebt met leerondersteuning en/of het vormgeven van goed onderwijs/het ontwerpen van een krachtige leeromgeving in fase 0 en 1;
 • loyaal en ruimdenkend in een team kan functioneren;
 • bereid bent om vak- of leergebied en niveau-overschrijdend te overleggen en samen te werken;
 • beschikt over de nodige competenties om een team te coördineren;
 • samen met anderen implementatiestrategieën kan ontwikkelen en die uitvoeren;
 • flexibel kan inspelen op noden die zich aandienen;
 • vanuit een helikopterperspectief kan kijken naar het grotere geheel;
 • planmatig kan werken;
 • je engageert je opdracht eigentijds, correct en professioneel uit te voeren;
 • je verbindt tot professionalisering en vorming in het kader van je opdracht;
 • kennis hebt van het brede onderwijsveld;
 • loyaal de missie, visie en krachtlijnen van Katholiek Onderwijs Vlaanderen onderschrijft;
 • je engageert mee te werken aan de realisatie van het project van de katholieke dialoogschool;
 • beschikt over de nodige (ped)agogische, communicatieve en ICT-vaardigheden;
 • bereid bent Vlaanderenbreed te werken;
 • bereid bent flexibel om te gaan met werktijden.

Ons aanbod

Wij bieden een uitdagende functie met ruimte voor eigen initiatief in een professioneel team en in een open sfeer. Het gaat om een deeltijdse of voltijdse detachering met behoud van het onderwijsstatuut d.w.z. vaste benoeming en salaris. Het is mogelijk om te solliciteren tot en met 28 januari. We voorzien een indiensttreding zo snel mogelijk.

Onze organisatie

Katholiek Onderwijs Vlaanderen is de netwerkorganisatie en ledenvereniging van de katholieke (hoge)scholen, internaten, centra en universiteit in Vlaanderen en Brussel. Wij vertegenwoordigen onze leden op diverse fora, komen op voor hun belangen en ondersteunen hen bij pedagogische, juridische, administratieve en bestuurlijke vragen. We begeleiden onze meer dan 2 400 onderwijsinstellingen bij de realisatie van het project van de katholieke dialoogschool en de verdere uitbouw van een kwaliteitsvol onderwijsaanbod. Katholiek Onderwijs Vlaanderen is de grootste onderwijsspeler in Vlaanderen en bezielt met haar pedagogisch project meer dan 935 000 kinderen, jongeren en volwassenen.

Interesse?

Voor meer informatie over de jobinhoud kun je contact opnemen met

 • Anne Verhoeven, teamverantwoordelijke basisonderwijs, dienst Curriculum & vorming via 0479 33 07 11 (anne.verhoeven [at] katholiekonderwijs.vlaanderen);
 • Cindy Lammens, teamverantwoordelijke secundair onderwijs, dienst Curriculum & vorming via 0473 86 18 78 (cindy.lammens [at] katholiekonderwijs.vlaanderen);
 • Jan Schokkaert, directeur dienst Lerenden via 02 507 06 48 of 0497 39 76 52 (jan.schokkaert [at] katholiekonderwijs.vlaanderen).

Solliciteren

Solliciteer online. Vul je gegevens in en voeg je motivering en cv toe. We hechten veel belang aan een uitgebreide motivatie waarin je aangeeft hoe jouw ervaring aansluit bij het profiel van deze functie. Bijkomend verwachten we dat je door middel van minstens één uitgewerkt voorbeeld aangeeft hoe jouw expertise op het vlak van leerondersteuning in het recente verleden al het verschil heeft gemaakt op beleidsvlak. Solliciteren kan uiterlijk tot en met 28 januari 2021.

Indien we je op basis van je cv, je motivatie en de bijhorende opdracht selecteren, nodigen we je uit voor een gesprek.

Ondersteuning nodig bij het opladen van je cv, motivatie of opdracht?
Contacteer Hilde Decaesstecker, HR-medewerker Dienst Ondersteuning via hilde.decaesstecker [at] katholiekonderwijs.vlaanderen of op telefoonnummer 02 507 07 66.