Vacature Beleidsmedewerker Financiën

09 oktober 2018

Voel je je aangesproken om als financieel expert onze organisatie te ondersteunen met kwaliteitsvol financieel advies? Leg je daarmee de basis om weloverwogen beslissingen te nemen en voorstellen te formuleren aan de bestuursorganen? Heb je inzicht in vaak complexe (organisatie)processen en beschik je over sterke analytische vaardigheden? Dan zal je een onbetwistbare meerwaarde zijn als Beleidsmedewerker Financiën (100%).

Je opdracht

Voor de interne organisatie van de vzw Katholiek Onderwijs Vlaanderen werk je mee aan het ontwikkelen van een transparant financieel beleid met oog voor efficiëntie, beheersbaarheid en duurzaamheid. Je actieradius is breed en gericht op alle diensten die de vzw aanbiedt aan de leden. Je treedt geregeld buiten de puur financiële paden om kwalitatieve financiële ondersteuning te bieden. Je onderhoudt goed contacten met interne partners zodat je weet wat er leeft en proactief advies kan geven.

Je bent een kei in:

 • Het verzamelen en verwerken van financiële gegevens.
 • Het opstellen van overzichtelijke en doelgerichte financiële rapporten en adviezen op basis van je analyses.
 • Het analyseren van de resultaten, het opvolgen van forecast-doelstellingen en het strategische plan.
 • Het actief meedenken met leidinggevenden en projectverantwoordelijken en het in kaart brengen van de financiële impact van nieuwe ideeën of initiatieven en hun lopende projecten en activiteiten.
 • Het bewaren van de controle over projecten: je staat in voor de kostenraming, budgetteringen en het opvolgen en verbeteren van financiële processen.

Je profiel

Wil je de dienstverlening door onze netwerkorganisatie mee ondersteunen en deel uitmaken van ons team, dan verwachten wij:

 • Kennis en ervaring – Je hebt een masterdiploma in een economische richting.
 • Analytisch inzicht – Je hebt een zeer sterk analytisch inzicht: je kan goed verbanden leggen en snel knelpunten identificeren.
 • Communicatie – Als beleidsmedewerker financiën ben je niet louter met cijfers bezig. Je geeft advies aan leidinggevenden en projectverantwoordelijken. Je spreekt dus hun taal, zowel mondeling als schriftelijk en beschikt over de nodige diplomatie, assertiviteit en overtuigingskracht. Daarnaast ben je ook in staat om een ruim netwerk uit te bouwen.
 • Klantgerichtheid – Je overlegt en stemt af over de gewenste diensten en levert daarbij een persoonlijke aanpak.
 • Autonoom werken – Je maakt deel uit van een dienst maar als beleidsmedewerker financiën werk je ook zelfstandig.
 • Engagement – Je onderschrijft de missie en visie van Katholiek Onderwijs Vlaanderen en getuigt van engagement voor de katholieke dialoogschool.

Ons aanbod

Wij bieden een uitdagende functie met ruimte voor eigen initiatief in een professioneel team en in een open sfeer. Je zal werken vanuit onze kantoren in Brussel.

We bieden:

 • Een contract van onbepaalde duur.
 • Een aantrekkelijk salaris aangevuld met extra legale voordelen zoals woon-werkvergoeding, extra-legaal kindergeld, tussenkomst in maaltijden, een groepsverzekering enz…
 • Een uitgebreid pakket vakantiedagen.
 • Een aangename werksfeer.

Onze organisatie

Katholiek Onderwijs Vlaanderen is de netwerkorganisatie van de katholieke (hoge)scholen, internaten, centra en universiteit in Vlaanderen en Brussel. Wij vertegenwoordigen onze leden op diverse fora, komen op voor hun belangen en  ondersteunen hen bij juridische, administratieve en bestuurlijke vragen. We begeleiden onze meer dan 2 200 leden bij de realisatie van het project van de katholieke dialoogschool en de verdere uitbouw van een kwaliteitsvol onderwijsaanbod. Katholiek Onderwijs Vlaanderen is de grootste onderwijsspeler in Vlaanderen en bezielt met haar pedagogisch project meer dan 935 000 kinderen, jongeren en volwassenen.

Interesse?

Voor meer informatie over de jobinhoud kun je contact opnemen met Annick Vlaminckx, directeur Ondersteuning via 02 507 06 17 of annick.vlaminckx [at] katholiekonderwijs.vlaanderen

Solliciteren

Solliciteer online. Vul je gegevens in en voeg je motivering en cv toe. We hechten veel belang aan een uitgebreide motivatie waarin je aangeeft hoe jouw ervaring aansluit bij het profiel van deze functie. Solliciteren kan uiterlijk tot en met 18 november 2018.

Indien we je op basis van je cv en motivatie selecteren, nodigen we je uit voor een gesprek.

Ondersteuning nodig bij het opladen van je cv of motivatie? Contacteer Marjolein Vermijl, HR - medewerker Dienst Ondersteuning via marjolein.vermijl [at] katholiekonderwijs.vlaanderen of op telefoonnummer 02 507 07 91.