Vacature voltijds pedagogisch begeleider buitengewoon secundair onderwijs

29 januari 2019

Heb je kennis over en ervaring met het buitengewoon secundair onderwijs (buso)? Wil je graag buso-scholen ondersteunen en wil je graag beleidsmatig een verantwoordelijkheid opnemen ten aanzien van het buitengewoon secundair onderwijs? Dan is deze vacature iets voor jou.

De pedagogische begeleidingsdienst van Katholiek Onderwijs Vlaanderen wenst een voltijds pedagogisch begeleider buitengewoon secundair onderwijs aan te werven.

Je opdracht

Als lid van het team Buitengewoon Onderwijs van de Dienst Curriculum & vorming zal je:

 • recente onderwijsontwikkelingen opvolgen en linken met het buso
 • beleidsmatige voorstellen uitwerken betreffende een toekomstig buso in een veranderd onderwijslandschap: modernisering so en buso, concept van opleidingsvormen …
 • verantwoordelijkheid opnemen om een aantal dossiers te behartigen en op te volgen: duaal leren, stages, opleidingen in het buso, studiebekrachtiging …
 • samenwerken met andere diensten binnen Katholiek Onderwijs Vlaanderen
 • deelnemen aan overleg en activiteiten binnen het team buo en de Dienst Curriculum & vorming
 • een netwerk uitbouwen met andere relevante actoren zoals Welzijn, sociale economie, VDAB, inspectie …

In samenwerking met de regionale pedagogisch begeleiders zal je:

 • een visie ontwikkelen betreffende het buso
 • het ontwikkelen van curricula en concept van handelingsplanning opnemen
 • lerende netwerken opzetten en overleg organiseren

Je profiel

Wil je de dienstverlening aan onze scholen mee ondersteunen en deel uitmaken van ons team, dan verwachten wij dat je:

 • een ruime ervaring hebt in het buso
 • voldoende kennis hebt van belendende actoren zoals hierboven beschreven in je opdracht
 • kennis hebt van praktijken omtrent intervisie, supervisie, professionele leergemeenschappen …
 • agogisch vaardigheden hebt om groepen te trekken en te enthousiasmeren
 • de missie en visie van Katholiek Onderwijs Vlaanderen onderschrijft
 • getuigt van engagement voor de katholieke dialoogschool
 • bereid bent flexibel om te gaan met werktijden en werkplek

Ons aanbod

Wij bieden een uitdagende functie met ruimte voor eigen initiatief in een professioneel team en in een open sfeer. Je zal werken vanuit team buitengewoon onderwijs in de Dienst Curriculum & vorming in Brussel.

 • Een voltijdse detachering met behoud van onderwijsstatuut d.w.z. vaste benoeming en salaris.
 • Startdatum van de detachering: 1 september 2019.

Onze organisatie

Katholiek Onderwijs Vlaanderen is de netwerkorganisatie van de katholieke (hoge)scholen, internaten, centra en universiteit in Vlaanderen en Brussel. Wij vertegenwoordigen onze leden op diverse fora, komen op voor hun belangen en  ondersteunen hen bij juridische, administratieve en bestuurlijke vragen. We begeleiden onze meer dan 2 200 leden bij de realisatie van het project van de katholieke dialoogschool en de verdere uitbouw van een kwaliteitsvol onderwijsaanbod. Katholiek Onderwijs Vlaanderen is de grootste onderwijsspeler in Vlaanderen en bezielt met haar pedagogisch project meer dan 935 000 kinderen, jongeren en volwassenen.

Interesse?

Voor meer informatie over de jobinhoud kun je contact opnemen met Willy Claes teamverantwoordelijke team buitengewoon onderwijs – Dienst Curriculum & vorming, via 02 507 06 27 of 0479 36 09 75 of willy.claes [at] katholiekonderwijs.vlaanderen.

Solliciteren

Solliciteer online. Vul je gegevens in en voeg je motivering en cv toe. We hechten veel belang aan een uitgebreide motivatie waarin je aangeeft hoe jouw ervaring aansluit bij het profiel van deze functie. Solliciteren kan uiterlijk tot en met 15 maart 2019.

Indien we je op basis van je cv en motivatie selecteren, nodigen we je uit voor een gesprek.

Ondersteuning nodig bij het opladen van je cv of motivatie? Contacteer Marjolein Vermijl, HR - medewerker Dienst Ondersteuning via marjolein.vermijl [at] katholiekonderwijs.vlaanderen of op telefoonnummer 02 507 07 91.