Vacature halftijds pedagogisch begeleider BuO

09 oktober 2018

Heb je kennis over en ervaring met de doelgroep kinderen en jongeren met ernstige en meervoudige beperkingen? Wil je graag scholen Buitengewoon Onderwijs die met deze doelgroep werken ondersteunen? Dan is deze vacature iets voor jou.

De pedagogische begeleidingsdienst van Katholiek Onderwijs Vlaanderen wil op korte termijn een halftijds pedagogisch begeleider aanwerven ter ondersteuning van scholen Buitengewoon Onderwijs die werken met leerlingen met ernstige meervoudige beperkingen.

Je opdracht

Als lid van het team Buitengewoon Onderwijs van de dienst Curriculum en vorming zal je:

 • recente onderwijsontwikkelingen opvolgen en linken met de doelgroep
 • deelnemen aan overleg en activiteiten binnen het team buo en de dienst Curriculum en vorming
 • samenwerken met andere diensten binnen Katholiek Onderwijs Vlaanderen
 • beleidsmatige voorstellen uitwerken betreffende de maximale ontwikkelkansen in de school en betreffende de toekomstige opvang en tewerkstelling
 • een netwerk uitbouwen met andere relevante sectoren zoals Welzijn, volksgezondheid, sociale economie…

In samenwerking met de regionale pedagogisch begeleiders zal je scholen buo ondersteunen in:

 • het ontwikkelen van een visie betreffende deze doelgroep
 • het wegwijs maken binnen de recentste wetenschappelijke ontwikkelingen betreffende deze doelgroep
 • het ontwikkelen van een adequate pedagogische en orthodidactische aanpak in relatie met het concept van handelingsplanning binnen buo
 • het opzetten van lerende netwerken

Je profiel

Wil je de dienstverlening aan onze scholen mee ondersteunen en deel uitmaken van ons team, dan verwachten wij dat je:

 • ervaring hebt met deze doelgroep
 • bij voorkeur werkervaring hebt in een school buo
 • voldoende kennis hebt van belendende actoren zoals hierboven beschreven in je opdracht
 • kennis hebt van praktijken omtrent intervisie, supervisie, professionele leergemeenschap …
 • kennis hebt van orthodidactische principes en werkvormen, pedagogische concepten en methoden
 • bereid bent flexibel om te gaan met werktijden en werkplek
 • de missie en visie van Katholiek Onderwijs Vlaanderen onderschrijft
 • getuigt van engagement voor de katholieke dialoogschool

Ons aanbod

Wij bieden een uitdagende functie met ruimte voor eigen initiatief in een professioneel team en in een open sfeer. Je zal werken vanuit team buo in de dienst Curriculum en vorming te Brussel.

 • Een halftijdse detachering met behoud van het onderwijsstatuut d.w.z. vaste benoeming en salaris.

Onze organisatie

Katholiek Onderwijs Vlaanderen is de netwerkorganisatie van de katholieke (hoge)scholen, internaten, centra en universiteit in Vlaanderen en Brussel. Wij vertegenwoordigen onze leden op diverse fora, komen op voor hun belangen en  ondersteunen hen bij juridische, administratieve en bestuurlijke vragen. We begeleiden onze meer dan 2 200 leden bij de realisatie van het project van de katholieke dialoogschool en de verdere uitbouw van een kwaliteitsvol onderwijsaanbod. Katholiek Onderwijs Vlaanderen is de grootste onderwijsspeler in Vlaanderen en bezielt met haar pedagogisch project meer dan 935 000 kinderen, jongeren en volwassenen.

Interesse?

Voor meer informatie over de jobinhoud kun je contact opnemen met Willy Claes teamverantwoordelijke team Buo – dienst Curriculum en vorming, via 02 507 06 57 of 0479 36 09 75 of willy.claes [at] katholiekonderwijs.vlaanderen.

Solliciteren

Solliciteer online. Vul je gegevens in en voeg je motivering en cv toe. We hechten veel belang aan een uitgebreide motivatie waarin je aangeeft hoe jouw ervaring aansluit bij het profiel van deze functie. Solliciteren kan uiterlijk tot en met 30 november 2018.

Indien we je op basis van je cv en motivatie selecteren, nodigen we je uit voor een gesprek.

Ondersteuning nodig bij het opladen van je cv of motivatie? Contacteer Marjolein Vermijl, HR - medewerker Dienst Ondersteuning, via marjolein.vermijl [at] katholiekonderwijs.vlaanderen of 02 507 07 91.